Zalewska: Dziś wszyscy widzą kim jest Donald Tusk

Zalewska: Dziś wszyscy widzą kim jest Donald Tusk

Anna Zalewska w rozmowie z Radiem Opole odniosła się do postawy UE w obliczu wojny oraz skandalicznego wpisu EPL.

Europoseł wskazała, że dotychczasowe działania UE są niewystarczające:

„Unia Europejska przede wszystkim musi rozważyć kolejne pieniądze, dlatego że 500 mln euro to za mało na wsparcie dla kryzysu humanitarnego, który dzieje się w Unii Europejskiej, ale przede wszystkim na Ukrainie”.

Podkreśliła, że państwa nie mogą patrzeć jedynie na własne interesy, lecz na dobro ogółu:

,,Francuzi i Niemcy mają potężne interesy z Rosją, pilnują tych interesów, skrywają te działania, nie mówią o nich głośno. Dlatego kraje, które graniczą z Rosją muszą wywierać presję na pozostałą część Unii Europejskiej”.

Anna Zalewska zwróciła uwagę na szkodliwość Pakietu Fit For 55 oraz stwierdziła, że musimy zadbać o bezpieczeństwo energetyczne UE: 

,,Fit for 55 cieszy Putina. Pakiet ten był zbudowany na pełnym uzależnieniu od rosyjskiego gazu. Beneficjentami tych gazociągów są Niemcy. Jeżeli UE na nowo nie napisze pakietu, to doprowadzi to do tego, że jeszcze bardziej będziemy skazani na zależność od Rosji”.

Eurodeputowana pochwaliła działalność pary prezydenckiej w tym trudnym czasie:

,,Z dumą patrzymy na działalność Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Dudy, którzy pokazują dziś całemu światu jak powinno wyglądać wsparcie dla Ukrainy”.

W niedzielę oficjalne konto polskiej delegacji europarlamentarzystów zrzeszonych w Europejskiej Partii Ludowej (EPL), której szefem jest Donald Tusk, umieściło oburzającą grafikę. Zestawiono w niej twarz Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina, całość podpisując: „Stop putinizacji Polski”.

Anna Zalewska odniosła się do tej nagannej sytuacji:
„Wczorajszy, obrzydliwy wpis na koncie Grupy EPL pokazuje kim jest Donald Tusk i ile warte są jego dotychczasowe deklaracje. Nawet w obliczu wojny na Ukrainie politycy PO wybierają wojnę polsko-polską”.

Wywiad: https://radio.opole.pl/100,555147,im-dluzej-trwa-wojna-tym-mniej-zapalu-do-tego-ze