Relacja ze stażu w biurze Anny Zalewskiej w Brukseli stażystki Kasi

Relacja ze stażu w biurze Anny Zalewskiej w Brukseli stażystki Kasi

Relacja ze Stażu Katarzyny Płomińskiej – odbywającej staż w moim biurze od stycznia 2022 do końca maja 2022:

Rok 2022 rozpoczął się dla mnie ogromną szansą, jak i wyzwaniem. Na początku stycznia dołączyłam do biura Pani Europoseł Anny Zalewskiej jako nowa stażystka.

Staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli był dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem, pozwolił mi na samorozwój, poznanie jak funkcjonuje Parlament Europejski, a także codzienne obserwacje nad iloma projektami trwają wciąż prace.

Udział w debatach, posiedzeniach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz komisjach ENVI czy Employment, w których Pani Minister Anna Zalewska jest czynną członkinią dał mi możliwość ciągłej edukacji oraz poszerzania świadomości politycznej.

Praca dla najaktywniejszej Europosłanki może wydawać się nieosiągalna lub przytłaczająca, jednak współpraca z Panią Europoseł Anną Zalewską, jak i całą „załogą” była czystą przyjemnością, od pierwszego dnia wiedziałam, że to właściwe miejsce dla mnie, a spędzony czas na stażu jedynie zaprocentuje i da mi wiele perspektyw.

Dzięki uprzejmości i zaufaniu Pani Europoseł miałam okazję odwiedzić drugą siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu. Okres każdej sesji plenarnej był niesamowitym doświadczenie, oczywiście wiązało się to z większym nakładem pracy, jednak towarzyszące emocje i możliwość przyglądania się podejmowanym decyzjom był ogromnym wyróżnieniem.

Staż w Parlamencie Europejskim to nie tylko praca, pobyt w Brukseli dał mi możliwość podróży, samodyscypliny, żywy kontakt z językiem obcym, a także nawiązania wielu znajomości z ludźmi z różnych zakątków świata.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Sześciomiesięczny staż w biurze Pani Europoseł Anny Zalewskiej był wspaniałą przygodą, którą będę pamiętać do końca życia. Dziękuję za wyróżnienie i zaufanie.

Katarzyna Płomińska