Relacja ze stażu w biurze Anny Zalewskiej w Brukseli stażystki Karoliny

Relacja ze stażu w biurze Anny Zalewskiej w Brukseli stażystki Karoliny

Mój staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli trwał 7 miesięcy. W tym czasie miałam okazję rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiele nowych. Poznałam mnóstwo inspirujących osób, nauczyłam się obsługi nowych platform, a także szlifowałam znajomość języka angielskiego w praktyce. Miałam możliwość pracy w zgranym i wspierającym się zespole bardzo młodych osób. Każdego dnia intensywnie pracowaliśmy, a podczas przerw, w przyjacielskiej i radosnej atmosferze rozmawialiśmy i spędzaliśmy wspólnie czas.

Codziennie chodząc przez korytarze Parlamentu Europejskiego czułam w jak ważnym i znaczącym dla Europejczyków miejscu pracuję. Miałam możliwość zobaczyć jak Unia Europejska działa od środka, rozpoczynając od prac w komisjach, a kończąc na głosowaniach podczas posiedzeń plenarnych. Dwa razy uczestniczyłam w delegacji na posiedzenia plenarne w Strasbourgu, gdzie na jeszcze większą skalę mogłam zobaczyć prace Parlamentu.

W ciągu 7 miesięcy mieszkania w stolicy Belgii, poznałam nowe kultury, tradycje i zwyczaje. Bruksela to bardzo międzynarodowe miasto, w którym poznałam nowych znajomych z wielu krajów na całym świecie. Wraz z nimi podróżowałam po Belgii, a także po sąsiadujących państwach.

Staż w Parlamencie Europejskim dał mi dużą satysfakcję ze swojej pracy, a także jeszcze większą wiarę w siebie. Pobyt na stażu w biurze parlamentarnym zapamiętam na całe życie. Był to niezwykły czas nowych możliwości, za który jestem bardzo wdzięczna🙂.

Karolina Dudzik