Konwencje wojewódzkie PiS we Wrocławiu i Opolu z udziałem Europoseł Anny Zalewskiej

Konwencje wojewódzkie PiS we Wrocławiu i Opolu z udziałem Europoseł Anny Zalewskiej

W środę, 20 września odbyły się wojewódzkie konwencje partii Prawo i Sprawiedliwość we Wrocławiu i w Opolu z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na spotkaniach zostali przedstawieni kandydaci do sejmu i senatu z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.


Prezes Jarosław Kaczyński w swoich wystąpieniach poruszył między innymi kwestię nielegalnych imigrantów zapewniając, że Polska rządzona przez PiS nie zgodzi się na przymusową relokację nielegalnych imigrantów.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że obecna opozycja w Polsce powiela błędną politykę migracyjną UE, że program Donalda Tuska to przyjęcie imigrantów. Przypomniał także słowa Cezarego Tomczyka, który mówił, że  Polska jest gotowa przyjąć każdą liczbę imigrantów. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, nielegalnej imigracji mówi “twarde nie”, nie godzi się na narażenie bezpieczeństwa polskich obywateli i obywatelek.

Szef PiS podkreślał także, że dzisiejsza UE potrzebuje zmian. ”Bogactwem i siłą Europy jest jej różnorodność oraz suwerenność państw. Nie zgadzamy się na powstanie żadnego imperium, a zwłaszcza niemieckiego” – mówił.

Prezes PiS odniósł się również do ostatniego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. Skomentował go słowami „To szerokie, haniebne przedsięwzięcie!”.

W przemówieniu Jarosław Kaczyński wypowiedział się także w kwestii napięć w polityce polsko – ukraińskiej mówiąc „Od początku wojny pomagaliśmy Ukrainie przede wszystkim militarnie. Pomagali Polacy i pomagało państwo… robiliśmy to w poparciu wolności i dla naszego bezpieczeństwa ale nie robiliśmy tego kosztem naszego rolnictwa”. Zapewniał, że nie pozwoli na likwidację polskiego rolnictwa.