Europosłowie PiS i PSL wspólnie apelują o zniesienie opłat roamingowych dla Ukraińców

Europosłowie PiS i PSL wspólnie apelują o zniesienie opłat roamingowych dla Ukraińców

Eurodeputowana Anna Zalewska we wspólnym liście zwraca się do Przewodniczącej Komisji Europejskiej w sprawie ogromnych kosztów roamingu dla obywateli Ukrainy w Europie. Anna Zalewska podpisała się pod tą ważną inicjatywą polskich europosłów.

W obliczu narastającego kryzysu humanitarnego i bezpośredniego zagrożenia życia, wielu Ukraińców zdecydowało się na szukanie schronienia w sąsiednich krajach, takich jak: Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry i Mołdawia. Polska przyjęła do tej pory ponad 600 tysięcy uchodźców szukających bezpiecznego schronienia.

„Ze względu na to, że Ukraina nie jest jeszcze częścią Unii Europejskiej, uchodźcy ponoszą ogromne koszty roamingu, które często wyczerpują ich finansowo.”

Posłowie Parlamentu Europejskiego podpisani pod listem do Przewodniczącej Ursuli von der Leyen, wzywają Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych działań w celu zniesienia opłat roamingowych dla ukraińskich uchodźców kontaktujących się z członkami swoich rodzin, z których wielu walczy w obronie wolności swojego kraju oraz naszych wspólnych europejskich wartości.

Pilnie potrzebne jest spójne dla całej Unii Europejskiej rozwiązanie problemu roamingu dla obywateli uciekających przed wojną z Ukrainy. Należy ich natychmiast wesprzeć, by mogli bez znacznego obciążenia finansowego kontaktować się z bliskimi.

„Potrzebne jest przynajmniej tymczasowe usunięcie tych opłat. To zdecydowanie ułatwiłoby komunikację między rodzinami rozdartymi tą tragiczną wojną.”

Tags: