Anna Zalewska złożyła kolejne 189 poprawek do pakietu „Fit for 55”!

Anna Zalewska złożyła kolejne 189 poprawek do pakietu „Fit for 55”!


Za nami drugie posiedzenie w Strasburgu w tym roku. Cztery dni pełne owocnej pracy i żywych debat na tematy ważne do Polski i Europy.

15 lutego 2022 roku w Parlamencie Europejskim, Anna Zalewska podczas oficjalnego posiedzenia grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przedstawiła eurodeputowanym skutki niebezpiecznego dla europejskiej gospodarki, pakietu „Fit For 55”.

W środę 16 lutego odbyła się głośna debata z szefem polityki zagranicznej UE – Josepem Borrellem, o zagrożeniu militarnym Ukrainy i próbami złagodzenia napięć między Rosją a Zachodem.

Anna Zalewska zabrała pisemny głos w tej sprawie:

„Mówicie dziś Państwo, o „możliwym konflikcie na Ukrainie”. Ten konflikt jest, trwa od 8 lat i pochłania kolejne niewinne ofiary. Znaczna część Europy jednak udaje, że tego nie widzi. Od ataku na Gruzję w 2008 roku obserwujemy przybierającą na sile imperialistyczną politykę putinowskiej Rosji. „Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! – ostrzegał w Tibilisi podczas inwazji na Gruzję śp. Lech Kaczyński – ówczesny Prezydent RP. Nie zatrzymamy Putina wysyłając mu kolejne miliardy Euro na zbrojenie się przeciwko nam i naszym sojusznikom! Wsłuchajmy się dziś raz jeszcze w słowa Prezydenta Kaczyńskiego, który jak mało kto zdawał sobie sprawę z tego, z jak nieprzewidywalnym i bezwzględnym przeciwnikiem mamy do czynienia. Wspierajmy Ukrainę, bądźmy razem, bądźmy solidarni i stanowczy!„

Tego samego dnia Anna Zalewska była gościem Webinaru: „Europa w 2022 – neutralność węglowa, czyli wyzwania dla europejskiej polityki klimatycznej w 2022 roku.”

Organizatorem spotkania było Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Podczas seminarium Anna Zalewska wśród innych ekspertów omówiła obecny stan polityki klimatycznej w UE oraz najważniejsze wyzwania, przed jakimi stoją kraje wspólnoty w odniesieniu do zmian klimatu oraz polityki ekologicznej. Poruszono również tematy: zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii, przyszłości energetyki atomowej i dekarbonizacji.

W czasie trwania 4-dniowego posiedzenia w Strasbourgu Anna Zalewska złożyła 189 poprawek dotyczących rozporządzeń, dyrektyw i decyzji związanych z pakietem „Fit for 55”.

Parlament Europejski debatował i głosował nad propozycjami dotyczącymi środków i działań, jakie UE musi podjąć w walce z rakiem.