Anna Zalewska zaprezentowała grupie EKR zagrożenia dla gospodarki wynikające z „Fit for 55”

Anna Zalewska zaprezentowała grupie EKR zagrożenia dla gospodarki wynikające z „Fit for 55”

15 lutego 2022 roku w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu, Anna Zalewska podczas oficjalnego posiedzenia grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przedstawiła eurodeputowanym skutki niebezpiecznego dla europejskiej gospodarki, pakietu „Fit For 55”. Po wystąpieniu odbyła się żywa i pełna aprobaty dla słów Pani Europoseł, wymiana poglądów.

Jak pokazało spotkanie grupy ECR – „W Unii Europejskiej budujemy koalicję obrony przed radykalizmem „Fit for 55”. Do tej pory uzyskaliśmy pełne lub częściowe poparcie wielu krajów”.

Pakiet „Fit for 55” składa się z szeregu wniosków legislacyjnych, których celem jest realizacja celu redukcji emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55% w porównaniu z poziomami z 1990 roku.

Jednym z największych zagrożeń związanych z pakietem „Fit for 55” jest jego wpływ cenowy na koszty wytwarzania energii. Ceny uprawnień do emisji CO2 rosną w ostatnim czasie w zawrotnym tempie. Wzrost cen może bezpośrednio dotknąć naszych obywateli. Nie możemy na to pozwolić!

Jednakże, pakiet „Fit For 55” w obecnej formie, wprowadzany jest w Unii Europejskiej, w sposób nieodpowiedzialny i nieprzemyślany. W celu faktycznego, pozytywnego wpływu na klimat, bez obciążania obywateli, niezbędne jest wprowadzanie poprawek oraz zmian do projektu „Fit for 55”. Anna Zalewska jako najaktywniejsza polska eurodeputowana grupy ECR, do tej pory wprowadziła 276 poprawek w tej sprawie.

„Ten pakiet niszczy gospodarkę! Musimy powstrzymać zielone szaleństwo forsowane przez Fransa Timmermansa. Musimy obronić polską i europejska gospodarkę”. – powiedziała Anna Zalewska.