Anna Zalewska spotkała się z mieszkańcami Oleśnicy

Anna Zalewska spotkała się z mieszkańcami Oleśnicy

Anna Zalewska, europosłanka Grupy EKR reprezentująca Dolny Śląsk i Opolszczyznę spotkała się w niedzielę z mieszkańcami Oleśnicy. Dyskusję zdominowały kwestie związane z wprowadzaniem Europejskiego Zielonego Ładu.

Anna Zalewska znaczną część spotkania poświęciła na rozmowę z mieszkańcami Dolnego Śląska na temat Europejskiego Zielonego Ładu, a także pakietu Fit for 55, czyli pakiecie unijnych aktów prawnych, które mają na celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 55 procent względem roku 1990. Ma on być zrealizowany do 2030 roku.

Europoseł Anna Zalewska mówiła o czekających obywateli kosztach. Jej zdaniem to wielokrotność tych, które ponoszą w tej chwili. Chodzi nie tylko o cenę energii, ale to są też koszty wody, nawozu, koszty śmieci, ciepła czy benzyny.

– Chce się opodatkować wszystko to co kopalne, a faworyzować to co odnawialne – mówiła europoseł Anna Zalewska i dodała: szykuje nam się absolutny chaos energetyczny, za który zapłacą obywatele. Jesteśmy w krytycznym momencie jeśli chodzi o funkcjonowanie w Unii Europejskiej, ale jednocześnie jestem odpowiedzialna za swoich wyborców i nie mogłabym spać spokojnie gdybym nie pokazała co nam się szykuje i jednocześnie nie zabiegała o to żeby ten pakiet wyrzucić do kosza albo zabiegać o to aby tych kosztów nie ponieśli obywatele – mówiła Zalewska i dodała, że te oczekiwania UE nie mają absolutnie nic wspólnego z ochroną środowiska. Chodzi o pieniądze.

O założeniach Europejskiego Zielonego Ładu dla rolnictwa opowiedział asystent Anny Zalewskiej Wojciech Gnat