Anna Zalewska: Miejsce Ukrainy jest w Unii Europejskiej!

Anna Zalewska: Miejsce Ukrainy jest w Unii Europejskiej!

Anna Zalewska – Europoseł z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – w wywiadzie dla Telewizji wPolsce.pl odniosła się do wojny, a także polityki UE.   

Polska eurodeputowana stwierdziła, że Unia Europejska i cały świat robią wszystko, aby skończyła się wojna. Podkreśliła, że Ukraina dzielnie walczy o swoją niezależność, a rosyjskie wojska są słabe, niezorganizowane:

,,Rosyjskie wojska są zaskoczone, że Ukraina oraz cały świat nie pozwalają na agresje. Tak naprawdę od ośmiu lat trwa wojna na Ukrainie. Teraz przekroczono wszystkie granice i cały świat zdał sobie sprawę, że musimy powiedzieć: STOP”.

Anna Zalewska wskazała, że niezbędne jest przepracowanie całej polityki UE, a zwłaszcza polityki energetycznej. Podkreśliła również, że to nie koniec pomocy Ukrainie:
,,Jest zapowiedź, że UE nie tylko przeznaczy pieniądze na pomoc humanitarną, ale zapewni również pieniądze dla Ukrainy na uzbrojenie. Jest to ewenement w historii UE”.

Zapytana o to czy istnieje możliwość, że Ukraina w trybie ekspresowym znajdzie się w UE odpowiedziała:
,,Jest na to szansa. To decyzja, która byłaby nie tylko dobra dla Ukrainy, ale dla UE, jak również dla porządku geopolitycznego świata. Rosja, a przede wszystkim Putin, to niebezpieczni agresorzy, mordercy”.

Europoseł pochwaliła postawę Prezydenta Ukrainy:
,,Możemy powiedzieć, że to nie tylko mąż stanu, ale przykład dla każdego prezydenta, premiera kraju członkowskiego UE. Tak należy się zachowywać”.

,,Przeżycie, emocje całego świata, że można w XXI wieku tak agresywnie, tak prymitywnie, tak na oczach świata mordować Ukraińców, spowoduje, że nikt nie uda, że tego nie widział. Po prostu trzeba zacząć myśleć inaczej” – podsumowała Anna Zalewska.