A. Zalewska: Nie ma naszej zgody na przymusową relokację imigrantów. U nas są tylko goście, uchodźcy wojenni. Tak rozumiemy wsparcie

A. Zalewska: Nie ma naszej zgody na przymusową relokację imigrantów. U nas są tylko goście, uchodźcy wojenni. Tak rozumiemy wsparcie

„Niebywałe, KE po raz kolejny jak w 2015 roku mówi o przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. Pamiętamy – w 2015 roku rząd PO i PSL-u był gotów zgodzić się przyjąć, jak to mówił Cezary Tomczyk, 7 tys. nielegalnych imigrantów” – mówi Anna Zalewska, europosłanka PiS, na nagraniu zamieszczonym na Twitterze.


Anna Zalewska przypomina nieoficjalne doniesienia nt. propozycji ws. relokacji imigrantów, jaką tym razem przygotowała KE:
,,Mówi nie tylko, że każdy kraj członkowski musi przyjąć (…) 35 do 120 tys. Proponuje, że jeżeli ktoś się na to nie zgodzi, będzie musiał zapłacić haracz w postaci 22 tys. euro”.

Europosłanka PiS stanowczo podkreśla, że obecny rząd cały czas jest przeciwko relokacji migrantów:
,,Rząd Zjednoczonej Prawicy mówi „nie” tak jak wtedy w 2015 roku. Jesteśmy wiarygodni, nie ma u nas nielegalnych imigrantów. Są goście, uchodźcy wojenni, którzy zostali przyjęci, zaopiekowani, są z nami. Tak rozumiemy wsparcie. Na przymusową relokację nielegalnych imigrantów nie ma naszej zgody”.

https://wpolityce.pl/polityka/648036-zalewska-nie-ma-naszej-zgody-na-przymusowa-relokacje