Zalewska: opozycja ciężko pracuje by opóźniać wypłatę pieniędzy dla Polski.

Zalewska: opozycja ciężko pracuje by opóźniać wypłatę pieniędzy dla Polski.

Anna Zalewska w rozmowie z Polskim Radiem PiK odniosła się do sytuacji międzynarodowej w kontekście wojny na Ukrainie.

Europoseł nawiązała do wypłaty środków z Funduszu Odbudowy, które pomimo deklaracji nie zostały jeszcze przekazane Polsce:


,,Chcielibyśmy, żeby przestano o tym dyskutować, tylko po prostu, żeby doszło do wypłaty tych pieniędzy. Ja mam niestety obawy, że nasza opozycja ciężko, dyskretnie pracuje nad tym, żeby maksymalnie opóźniać wypłatę tych pieniędzy”.


Skomentowała również wypowiedź Borysa Budki, który w jednym z wywiadów stwierdził, że opozycja nie będzie popierać rozwiązań zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość, Solidarną Polskę oraz Prezydenta Andrzeja Dudę dotyczących sądownictwa:


,,Jest to gest w stosunku do Komisji Europejskiej. Przypomnijmy, że to jest kompetencja krajów członkowskich, żeby stanowić o ustroju sądów”.

,,Unia Europejska powinna wstydzić się tego, że w obliczu takich zdarzeń nie potrafi jednoczyć się z Polską, jednoczyć się z Ukrainą” – dodała Anna Zalewska.

Ponadto wytknęła skandaliczne działania UE:


,,UE liczy pieniądze, UE martwi się o Zielony Ład. Chce przyspieszyć Zielony Ład, chce przyspieszyć cały Pakiet Fit For 55, który to ma być niby – tak głosi w swoich szalonych, ideologicznych wystąpieniach Frans Timmermans – reakcją na to co dzieje się w Rosji”.

Europoseł podkreśliła, że zarówno Nord Stream 2, jak i cały Pakiet Fit For 55 miały być korzystne głównie dla Niemiec:


,,Niemcy nie staną się hegemonem energetycznym UE, bo taka była koncepcja. Właśnie do tego dopisano rozwiązania, które miały tak naprawdę zniszczyć energetykę w pozostałych krajach członkowski – no może z wyłączeniem Francji, dlatego, że przede wszystkim opierają swoją energię na atomie”.

Odniosła się także do oburzającej postawy Niemiec i Francji w obliczu wojny:

,,To dwa kraje, które wiodą prym w rozmywaniu sytuacji, w udawaniu, że wojny nie ma, a wojna jest. Musimy to powtarzać za każdym razem”.

,,Jeżeli na poważnie traktujemy swoje decyzje w UE, to na nowo musimy napisać cały Pakiet Fit For 55, żeby była jasność – on z ochroną środowiska nie ma nic wspólnego”- podsumowała Anna Zalewska.

Cały wywiad: https://www.radiopik.pl/21,2516,anna-zalewska