11 listopada – Obchody Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu – ,,Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”

11 listopada – Obchody Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu – ,,Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”

11 listopada 2023 roku odbyło się patriotyczne zgromadzenie „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”, które zostało zorganizowane przez Europoseł Annę Zalewską oraz Wrocławski Klub Gazety Polskiej. Uczestnicy wydarzenia pokazali swój sprzeciw wobec federalizacji UE i ograniczeniu suwerenności Polski.

Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się przed Biurem Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, gdyż miało na celu pokazanie sprzeciwu wobec planowanych zmian traktatowych. Warto przypomnieć, że Komisja Spraw Konstytucyjnych (AFCO) Parlamentu Europejskiego przegłosowała raport z propozycjami zmian traktatowych, który zakłada masowy transfer kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE i likwidację zasady jednomyślności.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowane przez eurodeputowaną Annę Zalewską, cieszyły się licznym udziałem mieszkańców Wrocławia. Uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewali hymn, a także wspominali czasy odzyskiwania niepodległości. Było też miejsce na analizowanie obecnej sytuacji Polski na arenie międzynarodowej poprzez wytknięcie zagrożeń płynących z Parlamentu Europejskiego, z Komisji Europejskiej – jednak podkreślając, że warto być członkiem Unii Europejskiej.